Katalog

Spektrometry Ramana 

Jeśli zależy Państwu na szybkiej identyfikacji substancji chemicznych, która nie niesie za sobą ryzyka zniszczenia pobranego materiału, czy nadmiernej ekspozycji osoby obsługującej analizator, polecamy jeden z naszych podręcznych spektrometrów Ramana. Urządzenia wykorzystujące tego rodzaju spektroskopię sprawdzają się zarówno w branży chemicznej...

Jeśli zależy Państwu na szybkiej identyfikacji substancji chemicznych, która nie niesie za sobą ryzyka zniszczenia pobranego materiału, czy nadmiernej ekspozycji osoby obsługującej analizator, polecamy jeden z naszych podręcznych spektrometrów Ramana. Urządzenia wykorzystujące tego rodzaju spektroskopię sprawdzają się zarówno w branży chemicznej i farmaceutycznej, jak i w innych zakładach przemysłowych, których działalność wiąże się z potrzebą identyfikacji tworzyw sztucznych bądź innych substancji.

Wyniki analiz wykonanych przez spektrometr Ramana oparte są o pomiar nieelastycznego rozpraszania fotonów. Samo badanie przebiega na zasadzie point-and-shot, co znacznie zmniejsza ryzyko pracy z mieszaninami niebezpiecznymi, jak również czas potrzebny na przeprowadzenie analiz. Urządzenie jest ponadto wyjątkowo lekkie i intuicyjne.

Więcej