SPEKTROSKOPIA MOLEKULARNA 

Opis oferowanych przez nas urządzeń dla nanotechnologii i badania materiałów.

Podkategorie

 • Spektrometry Ramana

  Jeśli zależy Państwu na szybkiej identyfikacji substancji chemicznych, która nie niesie za sobą ryzyka zniszczenia pobranego materiału, czy nadmiernej ekspozycji osoby obsługującej analizator, polecamy jeden z naszych podręcznych spektrometrów Ramana. Urządzenia wykorzystujące tego rodzaju spektroskopię sprawdzają się zarówno w branży chemicznej i farmaceutycznej, jak i w innych zakładach przemysłowych, których działalność wiąże się z potrzebą identyfikacji tworzyw sztucznych bądź innych substancji.

  Wyniki analiz wykonanych przez spektrometr Ramana oparte są o pomiar nieelastycznego rozpraszania fotonów. Samo badanie przebiega na zasadzie point-and-shot, co znacznie zmniejsza ryzyko pracy z mieszaninami niebezpiecznymi, jak również czas potrzebny na przeprowadzenie analiz. Urządzenie jest ponadto wyjątkowo lekkie i intuicyjne.

 • Spektrometry NIR

  Do inspekcji materiałów wyjściowych proponujemy Państwu sprawdzony, podręczny sprzęt wykorzystujący zjawisko odbicia lub transmisji sygnału w bliskiej podczerwieni.

  Spektrometr NIR, który znajdą Państwo w naszej ofercie, służy m.in.:
  - identyfikacji substancji chemicznych,
  - potwierdzaniu tożsamości mieszanin,
  - wykrywaniu azbestu,
  - rozróżnianiu tworzyw sztucznych,
  - badaniu stężeń substancji chemicznych.

  Lekka konstrukcja, prosta obsługa oraz szybki dostęp do wyników analizy udostępnianych na wyświetlaczu sprawiają, że każdy dostępny u nas spektrometr podczerwieni staje się niezastąpionym narzędziem pracy w magazynie, czy innych miejscach, w których istotne jest efektywne zarządzanie ryzykiem dostaw. Dzięki tego typu spektroskopii analiza jest całkowicie nieinwazyjna oraz bezpieczna dla badanego materiału, jak i samego operatora urządzenia.

 • Spektrometry FT-IR

  Szukają Państwo do laboratorium bądź też do pracy w terenie urządzenia działającego w oparciu o spektroskopię w podczerwieni, które umożliwi Wam szybką i, co istotne, jednoznaczną identyfikację substancji chemicznych? Doskonałym wyborem będzie spektrometr FT-IR, który wykorzystuje efekt absorpcji promieniowania świetlnego przez substancję chemiczną. Urządzenie pozwala na niemalże natychmiastowe rozpoznanie oraz analizę poddanych badaniu substancji chemicznych, co bez wątpliwości przyspieszy prowadzone prace.

  W ofercie posiadamy zarówno mobilne, jak i stacjonarne spektrometry FT-IR, które gwarantują dokładne i powtarzalne wyniki analiz. Szczególne zastosowanie znajdują w badaniach wykonywanych na potrzeby branży chemicznej i farmaceutycznej, w tym także mieszanin niebezpiecznych. Proponowany przez nas sprzęt jest także wyjątkowo przystępny w obsłudze.

 • Spektrometry NMR

  Kompaktowe spektrometry rezonansu magnetycznego. Zarówno wersje przenośne jak i laboratoryjne.

 • Spektrometry UV, VIS
 • Spektrometry mas

  Przenośne i mobilne spektrometry mas sprzężone z chromatografem gazowym. Pozwalają na analizy jakościowe oraz ilościowe szerokiej gamy substancji chemicznych.

 • Podzespoły i akcesoria

  Bogata oferta podzespołów do spektrometrów optycznych od detektorów przez monochromatory aż do źródeł światła i akcesoriów do próbek. Nie możesz znaleźć interesującego cię produktu? Napisz do nas!

 • Oprogramowanie

  Programy przydatne w pracy laboratoriów chemicznych i fizycznych