Uniwersalny spektrometr Spectra 5011/5013

SARAD GmbH

Uniwersalny spektrometr 

Więcej szczegółów

 • Zapytaj o produkt
 • Zadaj pytanie

  Zapytaj o produkt: Uniwersalny spektrometr Spectra 5011/5013

  Spektrometry SPECTRA 5011/5031 powstały aby pracować w firmach i laboratoriach w których analiza promieniowania jest tylko jedną gałęzi działań przez co czas i wysiłek jej poświęcony jest bardzo istotnym czynnikiem. Pomimo tego nawet profesjonalne serwisy radiologiczne mogą wykorzystywać te urządzenia do spektrometrii alfa i gamma z wykorzystaniem NaI lub HPGe.

   

  Ustawienia i obsługa urządzenia jest bardzo proste. Pozwala to na szybkie uruchomienie i przejrzystą obsługę przez personel bez specjalistycznego przeszkolenia. Różnorodne układy detektorów i dostępnych akcesoriów pozwalają na szybką i łatwą adaptację systemu do specyficznych potrzeb.   

  Wtyczka modeli SPECTRA 50xx zapewnia zasilanie i napięcie polaryzacji dla podłączanych przedwzmacniaczy i wzmacniaczy kształtujących(SARAS AMP01-03, MOD01-03, MOD01-04 and THERMO FHZ).

  Sygnał wejściowy przesyłany jest do regulowanego wzmacniacza aby dopasować sygnał wejściowy do ADC. Zarejestrowane widmo jest przechowywane w pamięci wewnętrznej i może być przesłane do komputera przez połączenie szeregowe dlatego tez połączenie z komputerem nie jest konieczne w trakcie pomiaru. Maksymalnie 15 urządzeń tego typu może być jednocześnie podpięte do komputera.

  SPECTRA 5011 jest urządzeniem przenośnym i może pracować zarówno na zasilaniu wewnętrznym lub zewnętrznym. Wszystkie ustawienia dostępne są z poziomu komputera poprzez port USB.