Hidex 600 SL

Hidex

Innowacyjny licznik ciekłoscyntylacyjny Hidex 600 SL wykorzystujący metodę TDCR dzięki 3 detektorom. 

Więcej szczegółów

 • Zapytaj o produkt
 • Zadaj pytanie

  Zapytaj o produkt: Hidex 600 SL

  Automatyczne liczniki ciekłoscyntylacyjne Hidex to najbardziej innowacyjne i przyjazne w użytkowaniu liczniki dostępne obecnie na rynku.

  Model 600 SL wyposażony jest w podajnik na 500 fiolek 20 ml 210 fiolek 7 ml (lub 5 ml).

  Liczniki Hidex wyposażone są w 3 detektory usytuowane względem siebie o 120°, zorientowane na próbkę. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu, liczniki te oferują wiele praktycznych zalet, których nie są w stanie zapewnić konwencjonalne 2-detektorowe rozwiązania konkurencyjne. Są to m. in.:

  - metoda TDCR (Triple-to-Double-Coincidence-Ratio) - wprowadzona po raz pierwszy przez polskich naukowców (Pochwalski i Radoszewski, 1979). Dzięki TDCR można estymować wydajność pomiaru bez wykorzystania zewnętrznych wzorców promieniotwórczych

  TDCR można wykorzystać jako parametr w do korekcji krzywych gaszenia bez wykorzystania zewnętrznych standardów promieniotwórczych

  - tryb Luminescence Free, w którym wykorzystywane są potrójne zliczenia (potrójna koincydencja). Potrójne zliczenia są niezależne od luminescencji, dzięki czemu nie ma konieczności adaptacji próbek w ciemni przed pomiarem

  - tryb licznika Czerenkowa z TDCR - duża przewaga liczników Hidex. Dzięki TDCR, które w przypadku wysokoenergetycznego promieniowania beta bardzo dobrze estymuje wydajność pomiaru bez wykorzystania źródeł promieniotwórczych, skraca się znacznie czas pomiaru próbek (np. dla Sr-90 w wodzie do 2 dni)

  wyższa wydajność pomiaru. Dla H-3:

  Warunki pomiaru

       Hidex 

  Konkurencyjne rozwiązania

  Bez gaszenia

  70%

  65

  H-3 w wodzie

  Poniżej 35%

  25%

  H-3 wodzie (z wys. gaszeniem)

  10%

  5%

  Pozostałe dostępne opcje w licznikach Hidex:

  separacja alfa/beta, dzięki wykresom 2D i 3D

  wersja Super Low Level do najbardziej wymagających zastosowań ultra-niskotłowych

  niskotłowe fotopowielacze* dające pomiary z niższym tłem

  detektor Active Guard* do pomiarów w antykoincydencji, które zachowuje wydajność pomiaru przez lata (w przeciwieństwie do zastosowań konwencjonalnych)

  Digital Pb Shield* - programowa korekcja tła, dzięki, której obniżamy tło nawet o 25%

  dodatkowe chłodzenie utrzymujące tempraturę pomiaru do 5 st. C poniżej temperatury otoczenia

  * - opcje standardowe dla wersji Super Low Level

  Serdecznie zachęcamy do kontaktu z nami. Wszystkim zainteresowanym prześlemy bezpłatnie noty aplikacyjne i publikacje naukowe wykorzystujące aparaturę Hidex do różnego rodzaju zastosowań, jak np. pomiar radonu Rn-222 w wodzie, pomiar trytu H-3 w wodzie, radu Ra-226 i Ra-228 w wodzie - również pod kątem nowych przepisów dotyczących wdrażania dyrektywy wodnej UE 013/51/EURATOM w Polsce.