DP5G Procesor Impulsów Cyfrowych

Amptek Inc.

Procesor Impulsów Cyfrowych DP5G

Więcej szczegółów

 • Zapytaj o produkt
 • Zadaj pytanie

  Zapytaj o produkt: DP5G Procesor Impulsów Cyfrowych

  DP5G firmy Amptek jest nowoczesnym, wysoko wydajnym procesorem impulsów cyfrowych. Podłączany jest do PMT, zawiera przedwzmacniacz ładunkoczuły o procesor impulsów cyfrowych co zastępuje wzmacniacz kształtujący i MCA w tradycyjnych jądrowych systemach spektroskopowych. Przewagę DP5G nad tradycyjnymi systemami daje zwiększona wydajność zwiększona elastyczność, niski pobór mocy, małe rozmiary i przestępna cena.

  DP5 przetwarza impulsy w stworzonych do tego celu obwodach. Zawiera kompatybilny mikrokontroler 8051. Interfejs komunikacyjny posiada USB, RS232, Ethernet. Kilka linii I/O jest również dostępnych. DP5 znajduje zastosowanie OEM oraz w laboratoriach które tworzą systemy dopasowane do specyficznych potrzeb.

  DP5G jest jedynie komponentem pełnego systemu spektrometrii gamma. Zestaw musi zawierać również detektor (scyntylator, PMT, HV, zasilanie) oraz interfejs zasilania i przesyłu danych. Amptek może dostarczyć każdy komponent takiego systemu.

  DP5G reprezentuje najnowszą generację cyfrowych procesorów sygnału. DP5G jest wariantem DP5 zoptymalizowanym dla odczytów scyntylacyjnych.

  Analogowy filtr wstępny w DP5G różni się od innych procesorów Amptek’a: pierwszym stopniem DP5G jest wzmacniacz ładunkowy a nie napięciowy. Różnica ta ma istotne skutki. Szkic poniżej pokazuje jak DP5G podłączany jest do PMT.

   

   

   

  Cechy urządzenia:

  1. Szybkie scyntylatory: wzmacniacz ładunkowy pozwala na pracę z bardzo szybkimi scyntylatorami. DP5G może dokładnie digitalizować szybkie scyntylatory ponieważ digitalizuje sygnał wyjściowy z wzmacniacza ładunkowego a nie prądu wejściowego.
  2. Wejście prądowe: Sygnałem wejściowym DP5G musi być prąd a nie napięcie.
  1. Polaryzacja PMT: Katoda może być uziemiona lub spolaryzowana ujemnie. 


  Aby zapoznać się z dokłądną specyfikacją zapraszamy na stronę producenta: www.amptek.com