RAD 7 Sonda podwodna

DURRIDGE Company, Inc.

Dodatek do systemu RAD7 pozwalający na pomiar radonu w zbiornikach wodnych

Więcej szczegółów

 • Zapytaj o produkt
 • Zadaj pytanie

  Zapytaj o produkt: RAD 7 Sonda podwodna

  Sonda Wodna formy DURRIGE wykorzystywana jest do pobierania próbek radonu z dużych objętości wody. Układ zawiera tubę wykonaną z membrany półprzepuszczalnej umieszczonej na otwartym stelażu. Tuba jest połączona z RAD7 w zamkniętej pętli.

  Gdy sonda jest zanurzona w wodzie, radon przepływa przez membranę dopóki jego stężenie w powietrzu i w wodzie nie wyrówna się. Poziom równowagi stężeń radonu w wodzie i powietrzu zależy od temperatury która musi być mierzona.

  Sonda ma taką samą wysoką czułość jak RAD AQUA. Może ona być jednak używana do monitorowania stężenia radonu na określonej głębokości. Zaletą tej sondy jest brak konieczności przepompowywania wody. System będzie jednak potrzebował około dwóch godziny aby dokonać pomiaru w danym punkcie lub aby zareagować na zmianę warunków. Wymagany jest przepływ wody przez sondę ponieważ pochłania przez membranę radon ze swojego otoczenia.

  Aby monitorować źródło wody, sonda może zostać umieszczona na dnie zbiornika tak aby przepływająca woda przepływała również przez sondę. Woda taka powinna być całkowicie wymieniona dwukrotnie w ciągu godziny.

  Specyfikacja Fizyczna Sondy Wodnej

  Wymiary

   

  23 cm x 14 cm x 14 cm

  Waga

   

  306 g

  Tuby

   

  218 cm przepuszczalna tuba Accurel

  Connections

   

  (2) 3/16" łączniki

   

  Aby zapoznać się z dodatkowymi funkcjami i akcesoriami kompatybilnymi z urządzeniem RAD 7 zapraszamy na stronę firmy DURRIDGE