RAD 7 Sonda Gazów w Glebie

DURRIDGE Company, Inc.

Dodatek do systemu RAD7 pozwalający na pomiar radonu w glebie

Więcej szczegółów

 • Zapytaj o produkt
 • Zadaj pytanie

  Zapytaj o produkt: RAD 7 Sonda Gazów w Glebie

  Podczas pobierania próbek pod ziemią istotne jest aby nie eksponować próbek na działanie powietrza zewnętrznego. Firma DURRIGE dostarcza dwie sondy do trudnych zadań: model AMS ze stali nierdzewnej oraz standardową sondę stalową.

  Zaprojektowane aby były proste i wydajne, sondy firmy DURRIGE składają się ze stalowej tuby z kołnierzem i złączem NPT. Dołączony do zestawu pręt wsuwa się do tuby i wbija w glebę. Do sondy dołączony jest również pilotujący pręt stalowy o średnicy 3/8”.

  Jedynym wymaganym sprzętem, poza samym RAD7, jest klucz nastawny, klucz 5/8”, młotek i taśma teflonowa.

  Umieszczanie i podłączanie sondy

  Sondy gazów w glebie firmy DURRIGE działają wszędzie powyżej poziomu wód, najlepiej w glebie z niewoelką liczbą kamieni. Pręt pilotujący wbijaby jest w glebę przy pomocy młotka na odpowiednią głębokość a następnie zastępowany sondą. Po wbiciu sondy na odpowiednią głębokośc usuwany jest pręt wewnętrzny co tworzy kanał którym gaz unosi się do góry.

  Sonda może być połączona poprzez wciśnięcie przewodów łączących lub poprzez przykręcenie przewodu do złącza NPT. Sondy mogą współpracować z jednostką osuszającą DRYSTIK.

  Tryby pracy

  Istnieją trzy tryby pomiarów gazów w glebie. Jeden polega na pobieraniu próbki w trybie grab, kolejny poega na pomiarze ciągłym a trzeci na pracy RAD7 w trybie THORON. 

   

  Aby zapoznać się z dodatkowymi funkcjami i akcesoriami kompatybilnymi z urządzeniem RAD 7 zapraszamy na stronę firmy DURRIDGE