EQF 3200 - System do monitorowania Radonu

SARAD GmbH

Urządzenie do pomiaru radonu, toronu i produktów ich rozpadu

Więcej szczegółów

 • Zapytaj o produkt
 • Zadaj pytanie

  Zapytaj o produkt: EQF 3200 - System do monitorowania Radonu

  EQF3200 jest idealnym urządzeniem do określania stężenia radonu oraz dawki oczekiwanej. Urządzenie określa stężenie gazu i produktów rozpadu radonu i toronu aby określić współczynnik równowagi.

  EQF3200 wyposażony jest w detektory  półprzewodnikowe zarówno w głowicy próbkującej (dla badania produktów rozpadu) jak i w samym detektorze. Pomaga to na precyzyjne rozdzielenie produktów rozpadu poprzez spektroskopię gamma. 

   

  Filtr membranowy z głowicy próbkującej można wymienić bez żadnych narządzi. Wzmocniony filtr jest używany w połączeniu z pompą rotacyjną co zapewnia stały przepływ powietrza przez filtr. Czujnik mierzy w sposób ciągły ciśnienie w filtrze aby monitorować przepuszczalność filtra.

   

  Komora pomiarowa działa na zasadzie rozdzielania wysokim napięciem i pomimo swojej małej objętości posiada niespotykaną czułość. Jest to przydatna cecha podczas pomiarów małych próbek toronu. Długoterminowe skażenie związane ze wzrostem stężenia Pb210 jest w tym przypadku całkowicie pomijalne. Na czułość nie ma wpływu promieniowanie tła. Urządzenie nie jest czułe na zmiany wilgotności co sprawia że urządzenie nie potrzebuje osuszaczy wykorzystywanych w innych systemach tego typu.

  EQD3200 rejestruje widmo alfa każdego pomiaru. Zapewnia to możliwość kontroli poprawności działania w każdym momencie.

  EQF3200 posiada duży dotykowy wyświetlacz. Wszystkie pomiary przechowywane są na 2 GB karcie pamięci z którą można połączyć się poprzez USB. Transmisji danych i kontroli urządzenia można dokonywać również przez modemy GPRS lub GSM jak również przez adapter ZigBee. Detektor NaI do określenia mocy dawki jest również dostępny jako opcja dodatkowa.