Radon Scout PMT

SARAD GmbH

Urządzenie do pomiarów stężenia Radonu w wielu próbkach

Więcej szczegółów

 • Zapytaj o produkt
 • Zadaj pytanie

  Zapytaj o produkt: Radon Scout PMT

  Jeżeli potrzeba pobrać wiele próbek radonu w krótkim czasie aby użyć ich do późniejszej analizy urządzenie  Radon Scout PMT jest doskonałym wyborem. Jednym z podstawowych zastosowań jest badanie geologiczne kopalni uranu. Urządzenie wykorzystuje wymienną komorę scyntylacyjną (komora Lucasa) aby konwertować promieniowanie na impulsy świetlne trafiające do fotopowielacza. Niskie limity detekcji osiągane są poprzez ciągłą analizę kształtu sygnału.

   

  Komora Lucasa może być wypełniona na miejscu lub pracować jako urządzenie przepływowe do ciągłego pomiaru radonu w powietrzu. Wbudowana pompa może byś manualnie włączana i wyłączana. Dostępne są trzy rozmiary komór. Czujniki temperatury, wilgotności i ciśnienia są bardzo przydatnymi dodatkami.

  Pamięć wewnętrzna może zmieścić 2000 wpisów. Wszystkie dane mogą być transferowane do komputera nawet w trakcie trwania pomiaru.

  Dwa wbudowane źródła zasilania pozwalają na nieprzerwaną pracę przez kilka dni a zasilanie zewnętrzne sprawia że pomiary mogą trwać nieprzerwanie przez dowolny czas. Pobrane próbki mogą być badane przez krótki okres z bardzo wysoką precyzją. Temperatura i wilgotność nie mają wpływu na pomiar.

   

  Jeżeli w powietrzu występuje toron lub mierzy się bardzo niskie stężenia przez krótki czas lub próbuje się wykryć małe ilości radonu zaleca się używać RTM1688-2.