RTM 2200

SARAD GmbH

Wielofunkcyjne urządzenie do jednoczesnych pomiarów stężenia Radonu z różnych źródeł

Więcej szczegółów

 • Zapytaj o produkt
 • Zadaj pytanie

  Zapytaj o produkt: RTM 2200

  Nawet w wersji podstawowej RTM2200 prezentuje doskonałe możliwości pomiarowe radonu/toronu w każdych warunkach. Niespotykana wydajność objawia się przy złożonych procedurach próbkowania. Wszechstronność urządzenia pozwala na podłączanie do niego kolejnych sond co tworzy z niego rozbudowaną stację pomiarową. 

  Podłączając cztery różne komory pomiarowe do jednego urządzenia można monitorować stężenie radonu w różnych pomieszczeniach jednocześnie. Dodatkowe czujniki ciśnienia i temperatury pozwalają na tworzenie systemu monitorującego przepływ powietrza pomiędzy pomieszczeniami. Innym zastosowaniem mogą być testy geofizyczne gdzie mogą być przeprowadzane badania gazów w glebie i w wodzie. Możliwe jest podłączanie detektorów scyntylacyjnych, detektorów stężenia tlenku węgla czy gazów palnych.

  Komora pomiarowa posiada wysoką czułość nawet pomimo małej objętości. Daje to ogromną przewagę gdy dokonuje się pomiarów Toronu lub próbek o małej objętości. Długoterminowe skażenie związanie ze wzrostem Pb-210 jest całkowicie pomijana. System nie jest wrażliwy na promieniowanie otoczenia. Komora pomiarowa jest odporna na zmiany wilgotności dzięki czemu urządzenie RTM2200 nie musi korzystać z kartridży osuszających.

  Kontrola jakości jest głównym problemem przy pomiarach promieniowania. Z tego powodu RTM2200 zapisuje widmo promieniowania alfa dla każdego pomiaru. Pozwala to na kontrolę i dostosowywanie parametrów do wykonywania jak najlepszych pomiarów.

  RTM2200 posiada duży dotykowy ekran pokazujący mierzone wartości. Wszystkie dane są przechowywane w pamięci dostępnej do przeglądania z komputera poprzez USB. Transmisja danych i sterowanie urządzeniem może być dokonany poprzez modemy GPRS lub GSM jak również przez adapter ZigBee. Detektor NaI oraz nadajnik GPS mogą być dodane do systemu na prośbę klienta.