RTM 1688-2

SARAD GmbH

Uniwersalne urządzenie do pomiaru radonu

Więcej szczegółów

 • Zapytaj o produkt
 • Zadaj pytanie

  Zapytaj o produkt: RTM 1688-2

  RTM1688-2 jest uniwersalnym urządzeniem do pomiarów radonu. Wysoka czułość połączona z analizą spektrometryczną promieniowania alfa sprawia że urządzenia zapewnia bardzo krótki czas odpowiedzi nawet przy niskim stężeniu radonu. Jednocześnie określane będzie stężenie toronu. Miejsce wnikania radonu może być określone poprzez korzystanie z trybu „wąchacza”. Próbkowanie radonu z gazu w glebie czy z wody może być dokonane dzięki wbudowanej pompie.

  Urządzenie obsługiwane jest przy pomocy jednego przycisku. Do urządzenia może być podłączana drukarka co pozwala na drukowanie raportu na miejscu. Urządzenie może być bezpośrednio podpięte do modemu co pozwala na zdalną transmisję danych. Komora pomiarowa jest nieczuła na zmiany wilgotności – nie wymaga się korzystania z żadnego osuszacza. Dużą wagę przypisano do zapewnienia jakości. Każdy wpis z danymi zawiera pełne widmo prom. alfa które wskazuje na bezbłędną prace podczas każdego z cyklów pomiarowych. Dane mogą być przesłane do komputera nawet w trakcie trwania pomiarów.

   

  Urządzenie może być zasilanie zewnętrznie lub przez wewnętrzne bateria pozwalające na nieprzerwaną pracę przez 14 dni. Urządzenie posiada wbudowany czujnik temperatury, ciśnienia i wilgotności. Urządzenie posiada czujnik ruchu pozwalający określić czy było ono przemieszczane w trakcie pomiaru.