RPM 2200

SARAD GmbH

Urządzenie do pomiaru produktów rozpadu radonu

Więcej szczegółów

 • Zapytaj o produkt
 • Zadaj pytanie

  Zapytaj o produkt: RPM 2200

  RPM 2200 jest nowoczesnym urządzeniem do detekcji pochodnych radonu.

  Filtr membranowy z głowicy próbkującej można wymienić bez żadnych narządzi. Wzmocniony filtr jest używany w połączeniu z pompą rotacyjną co zapewnia stały przepływ powietrza przez filtr. Czujnik mierzy w sposób ciągły ciśnienie w filtrze aby monitorować przepuszczalność filtra.

   

  Jako detektor wykorzystywany jest detektor krzemowy z obszarem czułym o powierzchni 400mm². Dzięki porowatej membranie produkty rozpadu radonu są skutecznie rozdzielane.

  Analizator przeprowadza ciągły pomiar produktów rozpadu i określa aktywność produktów rozpadu jednocześnie. Pozwala to na określenie współczynnika równowagi i stężenia energii promieniowania alfa dla produktów rozpadu radonu i toronu.

  Ze względu na długi czas półrozpadu Po-212 aktywność filtra nie jest używana bezpośrednio do określenia stężenia produktów rozpadu radonu.

   

  RPM2200 posiada duży dotykowy wyświetlacz. Wszystkie pomiary przechowywane są na 2 GB karcie pamięci z którą można połączyć się poprzez USB. Transmisji danych i kontroli urządzenia można dokonywać również przez modemy GPRS lub GSM jak również przez adapter ZigBee. Detektor NaI do określenia mocy dawki jest również dostępny jako opcja dodatkowa.