A2M 4000

SARAD GmbH

Uniweralny detektor promieniowania 

Więcej szczegółów

 • Zapytaj o produkt
 • Zadaj pytanie

  Zapytaj o produkt: A2M 4000

  A2M4000 jest pierwszym urządzeniem zasilanym bateryjnie które posiada różnorodne detektory promieniowania co pozwala na wykonanie praktycznie każdego zadania z zakresu ochrony radiologicznej.

   

  Określenie dawki, detekcja źródeł promieniotwórczych: podręczny i wytrzymały detektor NaI(Tl) podłączony jest do urządzenia 10 metrowym przewodem co pozwala na wygodne manewrowanie. Dzięki dużej objętości wykrywane mogą być nawet słabe źródła.

  Określanie aktywności netto w próbkach żywności i innych materiałach: detektor NaI(Tl) wykorzystywany jest również do analizy próbek pod kątem określonych pierwiastków (Jod, Cez, Ameryk). Na podstawie widma gamma obliczana jest aktywność dwóch określonych pierwiastków. Opcjonalnie dostępna jest również obudowa ołowiana zmniejszająca promieniowanie tła.

  Pomiar radioaktywnych aerozoli we wdychanym powietrzu: Głowica próbkujące aerozol z filtrem spektroskopowym oraz krzemowym detektorem nieustannie próbkuje i wykrywa nawet niewielkie ilości radioaktywnych aerozoli. Mierzone jest zarówno promieniowanie alfa jak i beta. Analiza spektrometryczna pozwala na przykład na aerozoli z Plutonem którego nie można wykryć poprzez promieniowanie gamma.

  Badanie powierzchni, sondy elektrochemiczne: Opcjonalnie A2M4000 może być podłączony do przenośnej komory próżniowej pozwalającej na badanie próbek pobieranych z powierzchni analogicznie do badań laboratoryjnych. Pompa próżniowa może być zasilana ze źródła 12V (zasilacz samochodowy).

  Gazy toksyczne i wybuchowe: Opcjonalnie dołączane mogą być detektory gazów toksycznych i gazów palnych (np. CO, CO2, CH4).

   

  Wszystkie detektory mogą działać jednocześnie. Urządzenie pozwala na wygodną obsługę i standardowe formaty zapisu danych. Oprogramowanie zawiera standardowe procedury pomiarowe które mogą być modyfikowane przez użytkownika. Można tworzyć również całkiem nowe procedury.

   

  A2M4000 zawiera duży ekran dotykowy pokazujący mierzone wartości. Z pamięcią wewnętrzną o pojemności 2 GB można połączyć się poprzez USB. Transferu danych można dokonać również poprzez GSM lub Wi-Fi jeżeli urządzenie pracuje w obszarach kontrolowanych i nadzorowanych.