BioScout

SARAD GmbH

Urządzenie do monitorowania żywności pod kątem skażeń promieniotwórczych

Więcej szczegółów

 • Zapytaj o produkt
 • Zadaj pytanie

  Zapytaj o produkt: BioScout

  Skażenie żywności pierwiastkami promieniotwórczymi powodować niepożądane skutki zdrowotne. Producenci, przetwórcy i dystrybutorzy powinni być świadomi i kontrolować poziomy skażenia żywności określone ustawowo. Urządzenie Bio-Scout pozwala na ta wykonanie takiego testu natychmiastowo i bez skomplikowanego przeszkolenia.

   

  Urządzenie ma niewielkie rozmiary a jego obsługa jest intuicyjna. Wytrzymała i ergonomiczna konstrukcja pozwala na łatwe czyszczenie. Nie potrzeba korzystać z ciężkich ołowianych obudów. Wbudowana waga pozwala na określenie aktywności na jednostkę masy. Duży detektor NaI i optymalna geometria pomiarowa pozwala na zaawansowaną analizę spektralną w krótkim odstępie czasu.

  Bio-Scout identyfikuje sześć różnych pierwiastków które mogą być wybrane w oprogramowaniu. Po włączeniu urządzenia dokonywany jest pomiar tła aby określić limity detekcji. Jeżeli zanotowany zostanie wzrost promieniowania tła czas pomiaru próbki wzrośnie do więcej niż minuty. Dla bardziej dokładnych pomiarów wymagane jest używanie pojemnika Marinelli.  

   

  Jeżeli aktywność przekracza poziom alarmowy automatycznie dokonywany jest kolejny pomiar aby wykluczyć możliwość wystąpienia błędu. Przekroczony poziom będzie sygnalizowany dźwiękowo i świetlnie. Wyświetlona zostanie lista wykrytych pierwiastków. Informacja o alarmie i widmo zostanie dopisane w pamięci wewnętrznej.