NucScout

SARAD GmbH

Podręczny spektrometr promieniowania gamma 

Więcej szczegółów

 • Zapytaj o produkt
 • Zadaj pytanie

  Zapytaj o produkt: NucScout

  NucScout monitoruje zarówno moc dawki jak i aktywność sześciu wybranych przez użytkownika pierwiastków. Wyniki są wyświetlane w skali czasu a okres próbkowania może być określony przez użytkownika. Widmo energetyczne z próbkowania jest zapisywane na karcie SD. 
  Urządzenie wyposażone jest we wbudowny GPS który pozwala przypisać rejestrowaną dawkę do danej lokalizacji. NucScout może być kalibrowany przez użytkownika co pozwala na określanie i dopasowywanie współczynników korekcji do określonych warunków pomiarowych. Jako opcja urządzenie może mieć wbudowany interfejs sieci bezprzewodowej ZigBee pozwalający na transfer danych na odległości do kilkuset metrów. 
  Podstawowym zastosowaniem jest odszukiwanie ukrytych źródeł promieniotwórczych, przeszukiwanie dużych obszarów skażonych, kontrola żywności i materiałów budowlanych.
  Wytrzymały i estetyczny kryształ NaI(Tl) 2” x 2” połączony jest z ergonomiczną rączką i układem elektronicznym.  Objętość detektora zapewnia wysoką czułość detekcji. Szeroki ekran dotykowy pozwala na łatwą i wygodną obsługę.
  NucScout oferuje dwa różne algorytmy do określania aktywności nuklidów. Użytkownik może wybrać tradycyjną metodę trapezoidalną lub nowy algorytm rozwijany przez IDEA pozwalający na maksymalną rozdzielczość spektrometryczną przy takich samych limitach detekcji.      
  Do urządzenia dołączone jest oprogramowanie pozwalające na pobieranie danych, przetwarzanie i zmianę ustawień urządzenia. Zapisane dane mogą być wyświetlane na mapie Google Earth. Zdalne sterowanie urządzeniem jest możliwe poprzez USB lub połączenie bezprzewodowe.

  Opcjonalne oprogramowanie IDEA ILC daje możliwość rozmieszczenia na mapie miejsc skażenia i źródeł promieniotwórczych.