EQF 3220 - System do monitorowania Radonu

Urządzenie do pomiaru radonu, toronu i produktów ich rozpadu

Więcej szczegółów

 • Zapytaj o produkt
 • Zadaj pytanie

  Zapytaj o produkt: EQF 3220 - System do monitorowania Radonu

  EQF 3220 jest najnowocześniejszym urządzeniem w ofercie firmy Sarad służącym do pomiarów radonu, toronu i produktów rozpadu. Zawiera ono wszystkie składniki potrzebne do w pełni kompleksowej oceny sytuacji pod kątem zawartości radonu. Pozwala na pomiar stężeń radonu i toronu jak również ich produktów rozpadu w stosunku do objętości cząstek w danym gazie. Urządzenie próbkuje wolne i związane produkty rozpadu jak również grup komponentów w zakresie od 20 do 100 nm. Ten komponent pojawia się często podczas procesu spalania w powietrzu. Mała głowica do próbkowania gazu może być odłączona od urządzenia i położona w dowolnym miejscu. Drobno porowata membrana w filtrze może być wymieniana bez żadnych narzędzi. Filtr posiada wzmocnione włókna i automatyczną kontrolę pompy co pozwala na utrzymanie stałego przepływu powietrza. Siatka ze stali nierdzewnej zapewnia oddzielanie wolnych produktów rozpadu. Testy wykazały doskonałą wiarygodność wykonywanych pomiarów.

  EQF3220 jest wyposażony w nowoczesny półprzewodnikowy detektor promieniowania zarówno w komorze pomiarowej jak również w głowicy detekcyjnej. Pozwala to na doskonałe oddzielenie różnych produktów rozpadu radonu wykorzystując spektroskopię promieniowania alfa.

  Komora pomiarowa posiada wysoką czułość nawet pomimo małej objętości. Daje to ogromną przewagę gdy dokonuje się pomiarów Toronu lub próbek o małej objętości. Długoterminowe skażenie związanie ze wzrostem Pb-210 jest całkowicie pomijana. System nie jest wrażliwy na promieniowanie otoczenia. Komora pomiarowa jest odporna na zmiany wilgotności dzięki czemu urządzenie EQ3220 nie musi korzystać z kartridży osuszających. 

  Kontrola jakości jest głównym problemem przy pomiarach promieniowania. Z tego powodu EQF3220 zapisuje widmo promieniowania alfa dla każdego pomiaru. Pozwala to na kontrolę i dostosowywanie parametrów do wykonywania jak najlepszych pomiarów.

  EQF3220 posiada duży dotykowy ekran pokazujący mierzone wartości. Wszystkie dane są przechowywane w pamięci dostępnej do przeglądania z komputera poprzez USB. Transmisja danych i sterowanie urządzeniem może być dokonany poprzez modemy GPRS lub GSM jak również przez adapter ZigBee. Detektor NaI oraz nadajnik GPS mogą być dodane do systemu na prośbę klienta. System EQF3220 zawiera dodatkowe wejścia i wyjścia do podłączenia czujników zgodnie z wymaganiami klienta.

   

  Aby zapoznać się z pozostałą ofertą producenta zapraszam na stronę Sarad GmbH