FT-IR Rocket

ARCoptix

Kompaktowy światłowodowy spektrometr podczerwieni z transformacją Fouriera.

Więcej szczegółów

 • Zapytaj o produkt
 • Zadaj pytanie

  Zapytaj o produkt: FT-IR Rocket

  FT-IR "Rocket" to kompaktowy i lekki spektrometr FTIR wyróżniający się wysoką wydajnością i trwałością. Może być użytkowany jako wersja z połączeniem światłodwodowym lub bez. Urządzenie jest przystosowane do specyficznych ustawień wymagających połączenia światłowodem, a także innych usawień np wymaganych przy charakteryzacji źródeł IR. 


  FT-IR "Rocket" oferuje wysoką rozdzielczość i czułość dzięki zastosowaniu chłodzonego tremoelektrycznie detektora MCT. W urządzeniu zastosowano stałe ustawienie interferometru oraz stały laser referencyjny co sprawia że każdy pomiar jest wykonywany z najwyższą wydajnością.  Spektrometr wykazuje wysoką stabilność zarówno liczby falowej jak i intensywności, co sprawia że jest to idealne narzędzie do analiz chemometrycznych. Analizatory FT-MIR oraz FT-IR wykorzystywane są również przez wielu klientów do charakteryzowania laserów IR i wykorzystywać aparat jako analizatory widma optycznego (OSA).

   

  FT Rocket jest dostępny w dwóch standardowych wersjach: FT-MIR 2-6μm oraz FT-IR 2-12μm. Obie wersje oferują rozdzielczość na poziomie 4cm-1. Główna różnica pomiędzy urządzeniami  jest w materiale podzielnika wiązki (CaF2 lub ZnSe) i czułości detektora: detektor o węższym zakresie 2-6μm ma znacznie większą czułość. Na życzenie klienta możemy dostosować do specjalnych wymagań.