Generator prom. X

MOXTEK

Miniaturowy generator promieniowania X do zastosowań w XRF i XRD z optyką transmisyjną lub odbiciową

Więcej szczegółów

 • Zapytaj o produkt
 • Zadaj pytanie

  Zapytaj o produkt: Generator prom. X

  Generatory prom X firmy Moxtek charakteryzują się małymi rozmiarami, wysokim strumieniem i małym poborem mocy. Generatory te z powodzeniem wykorzystywane są w eksperymentach XRD i XRF.

  Generatory produkowane są w dwóch formach, monobloku lub z przewodem, z optyką transmisyjną lub odbiciową.  

  OPTYKA TRANSMISYJNA

  Generatory z optyką transmisyjną są głownie używane w aplikacjach XRF. Dzięki kompaktowej budowie i niskiej wadze idealnie nadają się do zastosowań przenośnych. Ta optyka pozwala uzyskać większy strumien i zmniejszyć odległośc między generatorem a detektorem. Pozwala to na zmniejszenie strat związanych z absorpcją, szybszą i bardziej dokładną analizę – zwłaszcza materiałów z niską Z. Dostępne materiały tarczowe: Ag, W, Au, Pd, Ta, Rh.

  OPTYKA ODBICIOWA

  Generatory z optyką odbiciową stosowane są głównie w XRD lub w obrazowaniu. Mała plamka oraz mała odległość od plamki do obiektu (min. 7 mm) pozwala na wysokie wzmocnienie geometryczne w zastosowaniach obrazujących. Mniejsza plamka przekłada się na większą zdolność rozdzielczą detektora.

  Generatory z optyką odbiciową mają ponad 30% większy strumień w porównaniu z optyką transmisyjną co jest przydatne w aplikacjach opierających się na niskiej liczbie zliczeń, takich jak na przykład XRD.
  Dostępne materiały tarczowe: Cr, Cu, Mo, W.