Hidex AMG
Licznik gamma stworzony dla medycyny nuklearnej
Hidex AMG to pierwszy licznik gamma stworzony na potrzeby medycyny nuklearnej i PET! Automatyzacja urządzenia oraz obecność opcjonalnej wbudowanej wagi potrafią zwiększyć przepustowość badanych próbek nawet dwukrotnie, redukując czas poświęcony na pomiary.
Zaprojektowanie urządzenia z myślą o użytkownikach z branży medycyny nuklearnej gwarantuje dostępność wszystkich opcji niezbędnych podczas codziennej pracy: łatwej kontroli jakości, raportowania zgodnego z wytycznymi użytkownika, korekcji czasu połowicznego rozpadu czy możliwości używania standardowych i w pełni edytowalnych procedur pomiarowych. Licznik Hidex AMG został stworzony do takich aplikacji jak:
- Testy radioimmunologiczne RIA
- Testy gamma różnego rodzaju próbek np. w pomiarach skażeń
- Badanie szybkości filtracji GFR
- Badanie eluentu mieszanki Ge/Ga w medycynie nuklearnej
- Analiza radioizotopów 15O, 18F, 89Zr i innych
Hidex AMG: Mały rozmiar, wielkie możliwości
Detektor studzienkowy NaI o średnicy 3” zamknięty w ołowianej osłonie typu 4pi gwarantuje najlepszą możliwą geometrię pomiaru dla kilku rodzajów fiolek. Dodatkowe osłony ołowiane umieszczone od strony podajnika obniżają tło i redukują interferencje pochodzące od wysokoaktywnych próbek oczekujących na pomiar.
Stosunkowo mały rozmiar urządzenia ułatwia dopasowanie go do miejsca dostępnego w laboratorium. Świetna wydajność pomiaru i wysoka rozdzielczość energetyczna dla próbek o różnych objętościach pozwalają na zaoszczędzenie czasu potrzebnego na analizę.
Oprogramowanie stworzone z myślą o użytkowniku
Hidex AMG jest wyposażony w intuicyjne oprogramowanie, przystosowane do wszystkich nowoczesnych wymagań związanych z aplikacjami medycyny nuklearnej. Nie ma obaw, że użytkownik nie poradzi sobie z obsługą urządzenia lub będzie musiał używać dodatkowe programy do przeliczania wyników. Hidex AMG jest gotowy do użycia z wybranymi procedurami pomiarowymi od razu po włączeniu. Wyniki są obliczane bezpośrednio w jednostkach Bq lub Ci, a automatyczne przechowywanie pełnego widma energii gwarantuje brak utraty danych.
Urządzenie jest obsługiwane przy użyciu zewnętrznego komputera PC. Wiele opcji eksportu i zapisywania pomiarów gwarantuje pełne bezpieczeństwo danych, a dodatkowe zabezpieczenia gwarantują zgodność oprogramowania z 21 CFR part 11.
Zakup urządzenia Hidex AMG to dopiero początek
Ciągły kontakt z producentem oraz odpowiednie przeszkolenie naszych specjalistów pozwalają nam na pełne wsparcie użytkowników licznika Hidex AMG. Aktualizacje oprogramowania, nowe procedury oraz szybkie odpowiedzi na ewentualne pytania dotyczące obsługi sprzętu i doboru parametrów pomiarowych to stały element związany z zakupem każdego nowego urządzenia.
Podobnie sprawa wygląda z okresowym serwisem zapobiegawczym oraz ewentualnymi naprawami. Bardzo długi czas oczekiwania na reakcję serwisową, z którym często można spotkać się na polskim rynku, nie jest już problemem! Jesteśmy autoryzowanym serwisantem urządzeń Hidex, dlatego w każdej chwili możesz liczyć na naszą pomoc – również po zakończeniu okresu gwarancyjnego!
- Wymiary (dł. x szer. x wys.): 70 x 62 x 60 cm
- Waga: 198 kg
- Objętość na próbki: Ø13mm max 250 szt. lub Ø 28 mm max 78 szt
- Detektor: 3 calowy Ø NaI kryształ studzienkowy
- Zakres energetyczny: 15-2000 keV (opcjonalnie do 4000 keV)
- Efektywność zliczeń (okno peaku): Cs-137 18%, I-129 58%
Dostępne warianty
Pliki do pobrania
FAQ
-
Jaki jest szacunkowy koszt urządzenia i jakie dodatki powinienem uwzględnić na etapie szacowania budżetu?
Koszt urządzenia to zakup rzędu kilkudziesięciu tysięcy euro. Ostateczna cena urządzenia zależy od ewentualnego wyboru opcji dodatkowych takich jak wbudowana waga, analizator wielokanałowy o rozszerzonym zakresie czy skaner kodów QR. Na etapie szacowania budżetu warto uwzględnić również cenę komputera wraz z oprogramowaniem i ewentualnych standardów do sprawdzania poprawności pracy detektora
i wagi. -
Czy oprogramowanie urządzenia działa zgodnie z regulacjami 21 CFR part 11?
Urządzenia pracujące w środowisku GMP mogą zostać wyposażone w specjalny pakiet wspierający oprogramowanie i gwarantujący pełną zgodność pracy urządzenia z regulacjami 21 CFR part 11.
-
Jakich fiolek można używać podczas pracy z urządzeniem?
Urządzenie pracuje z dwoma uchwytami na fiolki: jednym na fiolki o średnicy maksymalnie do 13 mm i drugim na fiolki o średnicy maksymalnie do 28 mm. W pomiarach mogą być używane fiolki różnego typu, m.in. fiolki do LSC czy probówki typu Eppendorf. Każdy uchwyt ma swój unikalny, wymienny kod kreskowy, który jest odczytywany przez urządzenie w celu doboru odpowiedniego protokołu pomiarowego.
-
Czy w każdym urządzeniu znajduje się skaner kodów QR i po co go używać?
Skaner kodów QR jest dodatkowo płatną opcją, która służy do identyfikacji pojedynczych fiolek. Jest to rozwiązanie skierowane do laboratoriów używających kodów QR na co dzień i posiadających własne naklejki z kodami. Po odczytaniu kodu QR z danej fiolki licznik może dołączyć informacje o fiolce do wyników pomiaru.
-
Czy urządzenie może przeprowadzać testy radioimmunologiczne RIA/IRMA?
Tak, urządzenie może być wyposażone w dodatkowe oprogramowanie umożliwiające pomiary RIA/IRMA. Oprogramowanie to umożliwia kalkulacje z wykorzystaniem dopasowanych krzywych, identyfikację standardów, odtwarzanie próbek czy rekalkulacje. Nie jest ono jednak przeznaczone do zastosowania klinicznego.
Dostępne akcesoria
Pn- Pt: 8:30 - 16:30
- 607 405 322
Jak wygląda współpraca z nami?
Po wypełnieniu formularza na stronie kontaktujemy się z Tobą, by poznać specyfikę Twoich pomiarów oraz zbadać związane z nimi potrzeby.
Po doborze odpowiedniego rozwiązania przesyłamy do Ciebie ofertę uwzględniającą niezbędne wyposażenie i opcjonalne dodatki.
Poprzez prezentacje „na żywo”, bezpłatne testy urządzeń czy dodatkowe materiały edukacyjne upewniamy się, że zaproponowane rozwiązanie będzie dla Ciebie odpowiednie.
Wspieramy Cię podczas procesu zakupu, przyjeżdżamy, montujemy oraz szkolimy z obsługi, zapewniając wsparcie merytoryczne i serwisowe na cały okres pracy z urządzeniem.