H3D M Series
H3D M Series: Mniejsze rozmiary, te same wielkie możliwości
Moduły z serii M to urządzenia, stworzone z myślą o identyfikacji i dokładnej analizie promieniowania gamma, dostosowane do integracji z indywidualnymi systemami użytkownika. Seria H3D M charakteryzuje się bardzo wysokim stosunkiem masy detektora CZT do jego objętości, co pozwala na zachowanie niezwykle kompaktowych rozmiarów urządzenia, a w konsekwencji jego łatwy montaż np. na dronach. Seria H3D M, podobnie jak inne urządzenia amerykańskiej firmy H3D, oferuje rozdzielczość energetyczną zbliżoną do rozdzielczości energetycznej detektorów HPGe – a wszystko to bez konieczności chłodzenia kriogenicznego.
Pełna integracja H3D M Series z systemami monitorowania
Seria M umożliwia prowadzenie spektroskopii w czasie rzeczywistym, co pozwala na natychmiastową analizę i identyfikację źródeł promieniowania. Detektory te posiadają możliwość przekonwertowania uzyskanych danych na obraz, umożliwiając uzyskanie wizualnej reprezentacji obszaru poddawanego badaniom. Zastosowanie detektorów H3D M jest w zasadzie nieograniczone. Mogą być one z łatwością zintegrowane w systemy monitorowania pojazdów bezzałogowych, gdzie zapewniają nie tylko identyfikację źródeł promieniowania, ale także dostarczają precyzyjne dane spektroskopowe. Ponadto, detektory serii H3D M znalazły swoje zastosowanie w systemach wysokiej czułości oraz w integracji z różnego rodzaju urządzeniami OEM.
- Wymiary: 10.2 cm x 5.7 cm x 5.7 cm
- Waga: 0.6 kg
- Bateria: Opcjonalny dodatkowy moduł
- Wejście zasilania: 5 V, <6 W, USB-C (możliwość zmiany łącza)
- Temperatura pracy:
- -20°C do 50°C (-4°F do 122°F) z włączonym wentylatorem
- -10°C do 35°C (14°F do 95°F) z wyłączonym wentylatorem
- Czas rozruchu: <60 s
- Rozdzielczość energetyczna przy 25°C (77°F):
- ≤1.1% FWHM dla 662 keV (koincydencje łączone)
- ≤0.9% FWHM dla 662 keV (koincydencje oddzielone)
- Czułość: Wykrywa źródło 137Cs o aktywności 370 kBq na odległość 1 m (~0,03 mSv/hr) w < 22 s (w naturalnym tle)
- Zakres spektroskopii: 50 keV do 3 MeV
- Objętość kryształu: >19 cm³ CZT (CdZnTe)
- Pikselizacja anody: 4 x 11 x 11
- Rozdzielczość przestrzenna: <0.5 mm (≥140 keV)
- Limit liczby zliczeń: 10 mSv/hr
- Maksymalna liczba zdarzeń na sekundę: 75 kcps przy rozdzielczości przestrzennej <0.5 mm, 150 kcps przy rozdzielczości przestrzennej <2 mm
- Koincydencja: Architektura FPGA
- Łączność: USB do komputera, USB do Ethernet, dostępne bezprzewodowe interfejsy komunikacyjne
- Opcje interfejsu programowania aplikacji (API) danych: widmo w czasie rzeczywistym, całkowita energia zdarzenia, energia każdej interakcji i znacznik czasu
Dostępne warianty
Pliki do pobrania
FAQ
-
W jakim stopniu można polegać na urządzeniach firmy H3D?
Choć firma H3D jest obecna na rynku detektorów promieniowania gamma dopiero od kilku lat, jej urządzenia zyskały już bardzo duże uznanie – szczególnie na terytorium USA. Moduły i urządzenia przenośne H3D są obecne w większości elektrowni atomowych na terenie Stanów Zjednoczonych, a świetne parametry detektorów CZT produkowanych przez tę firmę zostały potwierdzone m. in. w niezależnych raportach IAEA.
-
Jaki jest koszt modułów z serii M?
Moduły z serii M są dużo tańszym rozwiązaniem niż kamera H3D z serii H. Ze względu na zastosowanie detektorów wykonanych z CZT zakup urządzenia wciąż pozostaje jednak znaczącą inwestycją, której koszt przekracza kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Dostępne akcesoria
Pn- Pt: 8:30 - 16:30
- +48 451 554 240
Jak wygląda współpraca z nami?
Po wypełnieniu formularza na stronie kontaktujemy się z Tobą, by poznać specyfikę Twoich pomiarów oraz zbadać związane z nimi potrzeby.
Po doborze odpowiedniego rozwiązania przesyłamy do Ciebie ofertę uwzględniającą niezbędne wyposażenie i opcjonalne dodatki.
Poprzez prezentacje „na żywo”, bezpłatne testy urządzeń czy dodatkowe materiały edukacyjne upewniamy się, że zaproponowane rozwiązanie będzie dla Ciebie odpowiednie.
Wspieramy Cię podczas procesu zakupu, przyjeżdżamy, montujemy oraz szkolimy z obsługi, zapewniając wsparcie merytoryczne i serwisowe na cały okres pracy z urządzeniem.