Fiolki do LSC

Fiolki o pojemnościach 5, 7 i 20 ml do zastosowania w LSC

Jak wybrać fiolki do LSC?

Podczas pomiarów ciekłoscyntylacyjnych (LSC), uwagę należy poświęcić nie tylko odpowiedniemu doborowi koktajli, ale również stosowaniu właściwych dla danej aplikacji fiolek. Często wybór fiolek wynika z przyzwyczajenia lub dostępności – świadome dobranie materiału, z którego wykonane są fiolki może jednak pomóc w uzyskiwaniu lepszych wyników. Fiolki do LSC zazwyczaj są wykonane z trzech różnych materiałów: polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE), ze szkła lub z polietylenu pokrytego teflonem – różnią się one między sobą właściwościami i ceną, dlatego ważne jest, by przed zakupem odpowiednio dopasować dostępne rozwiązanie do własnych zastosowań.

HDPE, szkło czy teflon – jaki materiał fiolek do LSC wybrać?

W zależności od potrzeb użytkownika, firma Irtech dostarcza trzy rodzaje fiolek:

1. Fiolki plastikowe – wykonane z HDPE, charakteryzują się dużą uniwersalnością, niską ceną oraz niskim tłem. Są podstawowym wyborem w środowiskowych pomiarach trytu. Odporność na stłuczenie sprawia, że są bezpieczniejszym wyborem dla wielu laboratoriów. Nie powinny być używane dla próbek, które mają być długo przechowywane – koktajle penetrują ścianki fiolki, prowadząc do przenikania polietylenu do roztworu i stopniowego wzrostu tła (zwłaszcza w rejonie zliczeń alfa).

2. Fiolki szklane – wykonane z szkła borowo-krzemowego (Pyrex) o obniżonej zawartości K-40. Charakteryzują się bardzo dobrą obojętnością chemiczną, dlatego powinny być stosowane wraz z próbkami o dyfuzyjnych matrycach (np. paliwa) lub o długim czasie przechowywania. Ze względu na podwyższone tło nie powinny być używane do pomiarów niskoaktywnych próbkach niskoenergetycznych izotopów (np. H-3). Zastosowanie fiolek szklanych prowadzi również do obniżenia rozdzielczości w pomiarach z separacją alfa/beta względem fiolek plastikowych.

3. Fiolki plastikowe pokryte teflonem – wykonane z PE pokrytego teflonową warstwą, co przekłada się na ich wysoką cenę. Powinny być używane w najbardziej zaawansowanych aplikacjach, wymagających połączenia zalet fiolek plastikowych (niskie tło) i szklanych (wysoka obojętność chemiczna). Najlepszy wybór w pomiarach z wykorzystaniem separacji alfa/beta.

Dostępne warianty

Pliki do pobrania

FAQ

Dostępne akcesoria

Zapytaj o produkt
Mateusz Kasprzycki
Opiekun produktu
Opiekun produktu dostępny:
Pn- Pt: 8:30 - 16:30
Zostaw swój numer telefonu a nasz ekspert zadzwoni do Ciebie pierwszy!

Jak wygląda współpraca z nami?

Po wypełnieniu formularza na stronie kontaktujemy się z Tobą, by poznać specyfikę Twoich pomiarów oraz zbadać związane z nimi potrzeby.

Po doborze odpowiedniego rozwiązania przesyłamy do Ciebie ofertę uwzględniającą niezbędne wyposażenie i opcjonalne dodatki.

Poprzez prezentacje „na żywo”, bezpłatne testy urządzeń czy dodatkowe materiały edukacyjne upewniamy się, że zaproponowane rozwiązanie będzie dla Ciebie odpowiednie. 

Wspieramy Cię podczas procesu zakupu, przyjeżdżamy, montujemy oraz szkolimy z obsługi, zapewniając wsparcie merytoryczne i serwisowe na cały okres pracy z urządzeniem.

Powiązane urządzenia

Masz pytanie dotyczące naszych urządzeń pomiarowych lub nie jesteś pewny jakie rozwiązanie wybrać?
Skontaktuj się z nami!
Odpowiadamy naprawdę szybko. 🚀