Spektrometria promieniowania

Firma Hidex dostarcza szeroką gamę koktajli scyntylacyjnych do zastosowań w licznikach ciekłoscyntylacyjnych, czytnikach mikropłytek czy analizatorach przepływowych. Wśród dostępnych rozwiązań można znaleźć m.in. koktajle do próbek biologicznych, ciekłych, stałych i gazowych, bez i z NPE.
Hidex Triathler to przenośny licznik ciekłoscyntylacyjny, oferujący również możliwość dodatkowego pomiaru promieniowania gamma oraz luminescencji. Urządzenie jest również dostępne w wersjach z zewnętrznymi detektorami NaI.
Hidex Q-ARE 100 plus to najnowocześniejszy system do chromatograficznej ekstrakcji radionuklidów dostępny na rynku. Urządzenie zostało stworzone z myślą o preparatyce próbek środowiskowych i żywnościowych, a jego pełna automatyzacja pozwala na zaoszczędzenie godzin spędzonych na obserwowaniu kolumn w tradycyjnych, manualnych procesach chromatograficznych.
RadEye SPRD-GN to kieszonkowy radiometr firmy Thermo Scientific, który jako pierwszy spektrometr tak niewielkich rozmiarów znacząco przekracza normy ANSI N42-48 2008 dotyczące detekcji neutronów.
RadEye SPRD i RadEye SPRD-ER to urządzenia, które łączą cechy czułego radiometru do pomiarów promieniowania gamma z opcją analizy widma i identyfikacji radioizotopów.
Moduły z serii M H3D to urządzenia, stworzone z myślą o identyfikacji i dokładnej analizie promieniowania gamma, dostosowane do integracji z indywidualnymi systemami użytkownika, takimi jak np. drony.
Urządzenia z serii H3D Series H to spektrometry obrazowe umożliwiające szybkie identyfikowanie i lokalizację źródeł promieniowania gamma. Niesamowita rozdzielczość osiągana dzięki opatentowanemu kryształowi CZT połączona z nałożeniem widma na obraz z kamery to prawdziwa rewolucja w świecie pomiarów.
Alpha Suite to zaawansowana seria spektrometrów alfa opracowana przez firmę ORTEC. Seria Alpha Suite obejmuje różne modele, takie jak Alpha Aria, Alpha Duo i Alpha Ensemble, umożliwiając użytkownikowi elastyczną konfigurację.
Posiadamy bogatą ofertę detektorów krzemowych, spełniających wymagania nawet najbardziej specjalistycznych aplikacji. W gamie detektorów amerykańskiej firmy ORTEC znajdują się m.in. detektory z serii ULTRA, ULTRA-AS, A, B, C, D, F, i R.
MOBIUS to chłodzenie hybrydowe dla detektorów HPGe oparte na chłodziarkach AMETEK SunPower. Rozwiązanie to pozwala drastycznie zredukować konieczność uzupełniania układu chłodzenia ciekłym azotem, wydłużając czas między napełnieniami nawet do 2 lat!
Masz pytanie dotyczące naszych urządzeń pomiarowych lub nie jesteś pewny jakie rozwiązanie wybrać?
Skontaktuj się z nami!
Odpowiadamy naprawdę szybko. 🚀