logo abberior instruments
mikroskop sted facility line

Facility Line to zaawansowany mikroskop konfokalny
i super-rozdzielczy STED, który jest jednocześnie bardzo łatwy w obsłudze. Intuicyjny interfejs użytkownika pozwala w szybki sposób uzyskać wysokiej jakości obrazy super-rozdzielcze preparatów. Wielką zaletą tego mikroskopu jest możliwość super-rozdzielczego obrazowania komórek żywych. Odbywa się to przy pomocy specjalnie zaprojektowanej optyki (Adaptive Optics), która adaptuje się do preparatu.

Mikroskop ten pozwala uzyskać rozdzielczość obrazowania na poziomie 25-30 nm. Umożliwia to obrazowanie struktur komórkowych, kolokalizacji kompleksów białkowych, wirusów, bakterii i wielu innych.  Model Facility Line plasuje się między modelem podstawowym StedyCon oraz modelem zaawansowanym Expert Line. Oferuje wiele trybów pracy oraz funkcji specjalnych takich jak:

Prawie wszystkie powyższe funkcje były do tej pory zarezerwowane dla modelu Expert Line – teraz są dostępne w tańszym Facility Line.

W mikroskopie Facility Line zaimplementowany został szereg opatentowanych rozwiązań, które pozwalają nawet 10x zmniejszyć fotoblaknięcie barwników fluorescencyjnych i znacznie przyspieszają proces skanowania preparatu. To pozwoliło na obrazowanie super-rozdzielcze komórek żywych, zmniejszenie fotoblaknięcia przy obrazowaniu konfokalnym jak również wielogodzinne obrazowanie preparatów żywych.

Do uzyskania najlepszych wyników zalecamy stosowanie barwników Abberior:

barwniki

Mikroskop super-rozdzielczy wykorzystujący technikę STED to coraz częściej obowiązkowy element wyposażenia laboratoriów naukowo-badawczych.

Więcej informacji na temat mikroskopu Facility Line można znaleźć na stronie producenta: https://www.abberior-instruments.com/products/facility-line/ lub umówić się z nami na spotkanie i prezentację. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu mailowego: oskar@irtech.pl lub telefonicznie 722 792 380.