Radiometry

RadEye SPRD-GN to kieszonkowy radiometr firmy Thermo Scientific, który jako pierwszy spektrometr tak niewielkich rozmiarów znacząco przekracza normy ANSI N42-48 2008 dotyczące detekcji neutronów.
RadEye GN+ to radiometr służący do jednoczesnych pomiarów promieniowania gamma i neutronowego. Dzięki zastosowaniu detektora CLYC urządzenie charakteryzuje się podwyższoną czułością oraz posiada funkcję NBR (Natural Background Rejection).
RadEye NL to radiometr do detekcji promieniowania neutronowego, praktycznie nieczuły na promieniowanie gamma. Urządzenie może zostać umieszczone w dedykowanym moderatorze, pozwalającym na pomiary neutronów szybkich oraz mocy dawki.
Radiometr działający w oparciu o detektor Geigera-Mullera, umożliwiający podpięcie zewnętrznych sond, zwiększających zakres zastosowań urządzenia. Konstrukcja obecna na rynku od wielu lat charakteryzuje się bardzo dużą uniwersalnością i szybkością detekcji.
Modele B20 i B20-ER to najbardziej uniwersalne urządzenia z serii RadEye. Mogą one mierzyć promieniowanie alfa, beta, gamma i X, a działanie oparte o technologię wymiennych filtrów, sprawia, że B20 i B20-ER świetnie sprawdzą się również jako mierniki równoważników dawek H*(10) i H’07.
RadEye PRD4 i RadEye PRD-ER4 to kieszonkowe radiometry do bardzo szybkiej detekcji, lokalizacji i klasyfikacji źródeł promieniowania gamma. Urządzenia wyposażone w detektor CsI(Tl) są kilka tysięcy bardziej czułe niż klasyczne radiometry.
RadEye G20-10 i RadEye G20-ER10 to świetne radiometry służące do detekcji promieniowania gamma i X. Urządzenia charakteryzują się liniową odpowiedzią detektora GM w zakresie energetycznym 17 keV-3 MeV, dlatego bardzo dobrze sprawdzają się w zastosowaniach m.in. medycyny nuklearnej.
RadEye SPRD i RadEye SPRD-ER to urządzenia, które łączą cechy czułego radiometru do pomiarów promieniowania gamma z opcją analizy widma i identyfikacji radioizotopów.
Masz pytanie dotyczące naszych urządzeń pomiarowych lub nie jesteś pewny jakie rozwiązanie wybrać?
Skontaktuj się z nami!
Odpowiadamy naprawdę szybko. 🚀